Založ si blog

Ako spoznať kvalitný burčiak? A kde ho kúpiť?

V dnešnej dobe nie je také ťažké naraziť na mnohých podvodníkov, ktorí burčiak riedia jablčným muštom či vodou, aby predali aj nespotrebovaný burčiak, resp. rampáš, prípadne si zvýšili zisky. Tak kde teda kúpite poctivý burčiak?

zdroj : jmvinar.sk

Ak už máte ,,svoje,, osvedčené vinárstvo, kde kupujete burčiak každoročne a tento Vám chutí, patríte k tým šťastnejším- kupujte tam naďalej a podporte ,,svojho,, vinára resp. vinárstvo.

Mnoho ľudí si kúpi burčiak pri ceste od ,,vinárov,, a keď prídu domov sú nemilo prekvapený. Burčiak, ktorý bol celý deň na slnku, je riedený a zlomený (kyselý=rampáš), môžu akurát tak vyliať. Po nedobrej skúsenosti s burčiakom naň zanevrú.

Ale kvalitný a čerstvý burčiak je vitamínová vysokokalorická bomba, a ak je správne vylisovaný, odkalený a dobre prevážaný či krátkodobo skladovaný, máte sa na čo tešiť.

Medzi prvými hroznami dozrievajú iršai oliver a muškát moravský (MORP). Z týchto odrôd nám osobne viac chutí najskorší sladučký iršai. Neskôr sa pridáva veltlín, prípadne modrý portugal. Neskoré odrody ako napr. ríňak (ryzling rínsky) nie sú veľmi vhodné na výrobu burčiaku, kôli nižšej cukornatosti, a zvyknú byť kyselšie.

Cena burčiaku

Čo sa ceny týka, tá sa zvykne pohybovať od 2 – 3 € – samozrejme závisý od lokality a prevádzky. Iná je cena pri ceste v hornej dolnej, iná v bratislavskej vinotéke a iná na jarmoku či vinobraní. Predaj burčiaku je legislatívne upravený a možno ho predávať iba v období od 15. augusta do konca roka (väčšinou sezóna končí koncom októbra)

zdroj : burcak.sk

Búrka v pohári…

Burčiak je ,,živý nápoj,,. S tým treba počítať (hlavne pri skladovaní a prevážaní). Ale prečo bublinkuje?

Vylisovaná hroznová šťava (mušt), je sladký nealkoholický nápoj. Do muštu sa podľa potreby pridá cukor (max.cca 4kg na 100 litrov) a kvasinky.

Kvasinky začnú ,,požierať,, cukry, čím vznikne oxid uhličitý a alkohol. Oxid uhličitý sa vo forme bubliniek dostáva z tekutiny, no alkohol ostáva. Preto podľa ,,búrky v pohári,, rozpoznáme, že burčiak stále pracuje, a že teda ešte obsahuje cukor a menšie množstvo alkoholu. Ak sa búrka v pohári resp. vo fľaši nekoná, môže to byť z dvoch dôvodov – všetok cukor už kvasinky spotrebovali a vyrobili alkohol (rampáš), alebo je burčiak práve vytiahnutý zo studeného prostredia(chladnička), kde sa kvasiaci proces spomaľuje. S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou, ak máte v ruke teplú fľašu ,,burčiaku,, ktorý nebublinkuje – nekupujte ho.

Odporúčame kúpiť burčiak, ktorý budete mať možnosť ochutnať, ak to situácia dovoľuje. Každý seriózny vinár s tým nebude mať problém. Prípadne v dnešnej digitálnej dobe nájdete na sociálnych sieťach mnoho príspevkov, či recenzií, ktoré Vám pomôžu s výberom burčiaku.

Na záver

  • burčiak kupujte z dôveryhodného zdroja
  • Ak sa dá burčiak ochutnajte
  • Burčiak musí pracovať
  • hnedý burčiak s usadeninami nekupujte, tak isto ani moc číry

Rada na záver: Burčiak si vždy skontrolujte, či je uzáver povolený, aby Vám nevybuchol. Burčiak uchovávajte na chladnom a tmavom mieste a spotrebujte ho ideálne do 48 hodín.

Nazdravie a šťastnú ruku pri výbere toho správneho burčiaku…

valaská belá, povodeň

Heger prisľúbil povodňou zničenej Valaskej Belej pomoc

30.07.2021 19:11

Obec zasiahli bleskové povodne v noci z 25. na 26. júla.

Homosexuál / LGBTI / Gay /

Maďari sa budú môcť ako prví v Európe vyjadriť k otázke LGBTI

30.07.2021 19:11

Orbán tvrdí, že cieľom zákona je, aby právo určiť rozsah a spôsob sexuálnej výchovy detí mali výlučne ich rodičia.

fontána

Bratislavčan si Staré mesto pomýlil s nudaplážou

30.07.2021 18:47

35-ročného muž vytiahli až mestskí policajti.

pocasie-31-7-2021

Valí sa na nás studený front, ochladia nás búrky?

30.07.2021 18:21, aktualizované: 20:09

Veľa oblakov, niekde aj búrky. Dostane sa k nám za studeným frontom aspoň závan chladnejšieho vzduchu?

burcak

Ak hľadáš kvalitný a čerstvý burčiak, poradím Vám s výberom. Tipy kde kúpite dobrý burčiak v predajniach či na jarmokoch...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 758x
Priemerná čítanosť článkov: 758x

Autor blogu

Kategórie

Archív